Nasze ostatnie projekty

Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi

Kontakt Z nami

DZIAŁ TECHNICZNY

hosting, domeny, kontakt z administratorem

Bartosz Radwan
mobile: +48 512 044 262
e-mail: b.radwan@znaminet.pl

DESIGN

projekty stron, grafika, animacje flash

Marzena Radwan
mobile: +48 500 145 203
e-mail: m.radwan@znaminet.pl

Odstaw IE6 do lamusa - wyświadczysz światu przysługę

2009.04.24 Źródło: Informacje własne

Nadszedł czas! Odstaw Internet Explorera 6 do lamusa!

Sieć WWW, jaką dziś znamy, ma około 15 lat. Przeglądarka Internet Explorer 6.0 więcej niż połowę tego. Gdyby przenieść tę sytuację do domowego ogniska i porównać z telewizją, to trochę tak, jakbyś trzymał w domu 35-letni telewizor. Ani to rozsądne, ani wygodne, ani tym bardziej bezpieczne.

Pozbądź się IE6

Przecież mój IE6 działa! W zasadzie to stwierdzenie jest tylko w połowie prawdziwe. Windows 95 też działa, podobnie jak 30-letni Polonez po lekkim remoncie. W rzeczywistości IE6 jest, kolokwialnie mówiąc dinozaurem, z czasów, gdy Internet się kształtował dążąc do obecnej formy. I tak, jak dla dinozaurów, tak dla IE6 nie ma miejsca w dzisiejszym, nowoczesnym Internecie.

Znaminet wspiera akcję Odstaw Internet Explorera 6 do lamusa zainicjowaną przez Piotra Poterę mającą na celu uświadomienie użytkowników sieci posługujących się nadal IE6 i skłonienie ich do co najmniej aktualizacji tej przeglądarki.

Argumentem dla zmiany przeglądarki na jakąś alternatywę może być lista błędów znalezionych w przeglądarkach... Zgadnijcie, która przeglądarka na niej króluje?