Nasze ostatnie projekty

Endzior.eu

Kontakt Z nami

DZIAŁ TECHNICZNY

hosting, domeny, kontakt z administratorem

Bartosz Radwan
mobile: +48 512 044 262
e-mail: b.radwan@znaminet.pl

DESIGN

projekty stron, grafika, animacje flash

Marzena Radwan
mobile: +48 500 145 203
e-mail: m.radwan@znaminet.pl

Rząd szykuje cios w strony WWW i blogi?

2009.06.19 Źródło: Media2

Szykuje się konflikt między internautami a rządem. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pracuje nad zmianą prawa prasowego, które może zagrozić prowadzącym strony www czy blogi.

Jak dowiedziała się Rzeczpospolita, przygotowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nowelizacja prawa prasowego wprowadza definicję medium elektronicznego, która dotyczy wszystkich stron www i zakłada ich rejestrację w sądach. Brak rejestraci gorzi karą, zgodnie z prawem taki serwis będzie musiał posiadać także redaktora naczelnego.

Jak zauważa gazeta, gdyby proponowana ustawa weszła w życie, każdy kto prowadzi strony www bądź blogi będzie musiał je zarejestrować i spełniać określone normy - wskazać redaktora naczelnego czy publikować sprostowania. A wszystko przez zbyt ogólne definicje medium elektronicznego oraz definicji publikacji prasowej.


Minister Kultury Bogdan Zdrojewski zdementował w rozmowie z portalem Gazeta.pl informacje Rzeczpospolitej. Zapewnił, że ministerstwo nie chce, by blogerzy i właściciele stron internetowych musieli rejestrować się w sądzie jako dzienniki.