Nasze ostatnie projekty

Endzior.eu

Kontakt Z nami

DZIAŁ TECHNICZNY

hosting, domeny, kontakt z administratorem

Bartosz Radwan
mobile: +48 512 044 262
e-mail: b.radwan@znaminet.pl

DESIGN

projekty stron, grafika, animacje flash

Marzena Radwan
mobile: +48 500 145 203
e-mail: m.radwan@znaminet.pl

Problemy z Neostradą TP 19.07.2009

2009.07.21 Źródło: Informacje własne

W niedzielę 19 lipca 2009 roku pojawiły się po raz kolejny problemy z autoryzacją użytkowników usługi Neostrada TP. Przedstawiamy ciekawą dyskusję na ten temat.

Awaria ta spowodowana według TP przez burzę, nie jest już pierwszą awarią mającą ścisły związek z problemami z autoryzacją klientów. Istota problemu polega na tym, że w sytuacji takiej awarii mimo, że łącza klientów działają poprawnie, to jednak TP po stronie centrali (DSLAM) ma problem z ustaleniem tożsamości klienta, co kończy się brakiem dostępu do Internetu. Neostrady już autoryzowane działały (a dokładniej działały by przez dobę - w usłudze tej rozłączenie i ponowna autoryzacja jest wymuszana co 24 godziny), problemy były jedynie z nowo podłączającymi się do sieci klientami.

Na grupie dyskusyjnej pl.internet.polip toczy się dosyć ciekawa dyskusja o tych problemach, wnioski nie są niestety zachęcające dla użytkowników Neostrady - wszystko wskazuje na to, że w sieci TP znajduje się co najmniej jeden punkt krytyczny wspólny dla wszystkich użytkowników Neostrady TP.

Czy to jest odpowiedzialne podejście ze strony największego telekomu w Polsce (raczej nie można niestety powiedzieć "polskiego")? Proszę ocenić to samemu.